Разлики между XFP и SFP

XFP срещу SFP

Техническите неща наистина ни затрудняват да разберем какви са те. Въпреки че повечето от нас не са разбираеми в технологиите, все пак се опитваме да разберем най-новите тенденции на нашето време. Мислите, че искате сами да си вземете такъв, но не сте знаели точнозащоимате нужда от такъв. Това включва притежаването на компютър. Ако сте забелязали, развитието ирастежна компютрите се е увеличил неимоверно. Всеки ден чуваме много за компютърни актуализации. Това може да бъде чрез телевизията или дори чрез Интернет. Днешното поколение изглежда като технологични роботи. Не знаем дали умовете на хората днес са направени от жици и щепсели, тъй като те са в състояние да наваксат текущите промени в технологичния свят.

Дори в линията на телекомуникациите тя се развива прогресивно. Произвеждат се много приемо-предаватели за увеличаване на вашия сигнал. Приемо-предавателят е пакет с предавател и приемник. Всичко идва в едно. Приемо-предавателите саот съществено значениезабезжичнакомуникационни устройства. Нашите мобилни телефони, безжични телефони и удобни двупосочни радиостанции имат инсталирани приемо-предаватели.



За да можем да предаваме данни, са ни необходими приемо-предаватели. Най-често срещаният начин за предаване на данни е използването на светлинафибриоптика. Използването на електроннисигналие традиционният и по-бавен начин за предаване на данни. Най-добрите модули за използване днес са XFP и SFP модулите. Тези модули са вашите най-добри решения за постигане на по-високо качествосигналдоставени до вашия дом. Освен това те са и рентабилни.

XFP

Какво е XFP модул? „XFP“ означава „10 гигабитов малък форм фактор с възможност за свързване“. С XFP със сигурност ще изпитате бързо предаване на данни във вашата компютърна мрежа, включително вашите телекомуникационни връзки. XFP се появи през 2002 г. заедно с XFI, един от неговите електрически компоненти. Той е разработен от XFP Multi-source Group Group.

Според Уикипедия, XFP е модул, който може да се сменя с възможност за бърза смяна и е независим от протокол. Това означава, че можете да замените компонента, без да изключвате цялата система. XFP може да бъде заменен, без да прекъсва работата на вашата система. Обичайната му работа е при оптични дължини на вълните от 850 nm, 1310 nm или 1550 nm. За да можете да инсталирате този модул във вашия компютър, трябва да имате един от тези: 10 Gigabit Ethernet, 10 Gbit / s Fibre Channel, синхронна оптична мрежа при OC-192 скорости, синхронна оптична мрежа STM-64, 10 Gbit / s оптична Транспортна мрежа OTU-2 и паралелни оптични връзки. Модулите XFP могат да функционират само с техники за мултиплексиране с разделяне на дължина на вълната или с плътно разделяне на дължината на вълната.

SFP

„SFP“ означава „Сгъваем малък фактор“. Това е и вид приемопредавател, който може да направи сигнала и телекомуникациите ви по-добри от останалите. Иначе известен като Mini GBIC, неговата функция е донякъде подобна на приемо-предавателя GBIC, въпреки че е по-малка по форма.

SFP приемо-предавателите се използват главно в телекомуникациите и предаването на данни. Тези модули могат да свързват оборудване като рутери и комутатори. Той поддържа друго комуникационно оборудване като Gigabit Ethernet и Fibre Channel, SONET, SFP Plus и скорост на предаване на данни 10 Gbps. За всеки тип SFP приемо-предавател той работи с различни дължини на вълната при определенаместоположениеили разстояние. Според Evergreencomm, SX SFP използва 850nm за максимум 550 метра, LX SFP използва 1310nm за максимум 10km, ZX SFP може да достигне 80km. Медният SFP използва интерфейс RJ45. Функцията DOM за SFP е дискреционна. Той поддържа потребителите да намират в реално време работен статус на SFP.

Резюме:

  1. Приемопредавателите са от съществено значение за безжичните комуникационни устройства. Най-предложеният начин за предаване на данни е използването на оптична оптика на основата на светлина.

  2. „XFP“ означава „10-гигабитен подвижен фактор с малък форм фактор“, докато „SFP“ означава „с възможност за свързване с малък форм фактор“

  3. И двата модула могат да ви осигурят по-голяма сила на сигнала във вашата компютърна мрежа и телекомуникационни връзки.